Skaties video un uzzini!
Kremlis un citi manipulētāji bieži izmanto whataboutism (“bet kā ar”) taktiku, lai izvairītos no kritikas. Tā ir uzmanības novēršanas metode, kur apsūdzētais ignorē savu rīcību un norāda uz citu negatīvajām darbībām. Piemēram, kad Putins saskārās ar kritiku par iebrukumu Ukrainā, viņš atbildēja: “Bet kā ar ASV Afganistānā?” Tā tiek radīta ilūzija par līdzību starp nesalīdzināmām situācijām. Šī taktika izvairās no atbildības, novērš uzmanību un diskreditē kritiķus.
Noskaties Mārtiņa video un uzzini, kā atpazīt manipulācijas “bet kā ar” un “pats tāds”! Šīs taktikas novērš uzmanību, tāpēc aktivizē kritisko domāšanu un fokusējies uz būtisko. Neļauj sevi apmānīt – saglabā skaidrību par galveno sarunā.
Nestāvi malā un ziņo sociālo mediju platformām, ja pamani dezinformāciju vai maldināšanu!
Epizode #19
Šī taktika, kas pazīstama kā "hahaganda", ietekmē auditorijas uztveri, radot cinismu pret Rietumiem.
Epizode #17
Manipulācijas taktika “slidenā nogāze” tiek izmantota, lai ar pārspīlētiem un nepamatotiem apgalvojumiem sētu bailes un radītu paniku.
Epizode #15
Sociālo mediju algoritmi var izolēt lietotājus informācijas burbuļos, kuros vari redzēt tikai sev interesējošas tēmas un viedokļus, liekot domāt, ka tas, ko redzi savā burbulī jeb laikajoslā, ir tas, kā domā un uzskata visa pasaule. Tas var radīt ilūziju par svarīgiem un mazāk svarīgiem dzīves jautājumiem, bet pats galvenais - par realitāti kopumā.