Skaties video un uzzini!
Joki var būt spēcīgs stratēģisks rīks informācijas karā, it īpaši pretinieku diskreditēšanai. Prokremliskie mediji bieži izmanto humoru un ironiju, lai veidotu negatīvu ASV vai NATO tēlu, attēlojot tos kā smieklīgus un nekompetentus. Tajā pašā laikā Krievijas medijos tiek akcentēts Putina nopietnums un valsts spēks. Šī taktika, kas pazīstama kā “hahaganda”, ietekmē auditorijas uztveri, radot cinismu pret Rietumiem. Sociālo tīklu laikmetā humors un smieklīgi attēli izplatās sevišķi ātri, pat ja tie nav meli, bet balstās patiesībā vai nenosakāmos avotos, tādējādi efektīvi manipulējot ar sabiedrības viedokli.
Noskaties Mārtiņa padomu video, lai uzzinātu, kā neuzķerties uz hahagandas ēsmām!
Reizēm joks nav tikai joks, tāpēc, ja pamani kādu politisku, emocionāli pielādētu joku, apstājies un padomā – kas stāv aiz šī joka, un kāds ir tā mērķis?
Nestāvi malā un ziņo sociālo mediju platformām, ja pamani dezinformāciju vai maldināšanu!
Epizode #28
Mērķis nav likt noticēt konkrētiem meliem, bet sēt šaubas un cinismu, radot sajūtu, ka patiesību nav iespējams noskaidrot.
Epizode #27
Šāda domāšana, ko pastiprina Kremļa saukļi, piemēram, "Jautā vairāk!", nevis veicina kritisku analīzi, bet gan sēj neuzticību un cinismu.
Epizode #26
Ogošana ir spēcīga, jo, lai gan fakti ir patiesi, tiek izlaisti būtiski elementi, kas mainītu stāsta nozīmi.