Izglītojošais video

Melu mednieki: Kā meklēt attēlus?

Epizode #6

Skaties video un uzzini!

Kā atpazīt maldinošus foto sociālajos medijos? Kā pārliecināties, ka redzamais attēls ir īsts, nevis dezinformatoru izplatīti meli? Kas ir Reverse Image Search, un kā to izmantot?

Maldinošu foto un video safabricēšana un izplatīšana ir viens no veidiem, kā dezinformatori cenšas mainīt sabiedrības uzskatus un attieksmi pret dažādām aktuālām situācijām, piemēram, kariem, politiskajām situācijām, sabiedrībā pazīstamām personām u. c.
 
Noskaties Montas video pamācību un uzzini, kā atpazīt safabricētus attēlus un izmantot Reverse Image Search, lai pārliecinātos par attēla patiesumu!
 
Pamani! Apdomā! Ziņo!
Nestāvi malā un ziņo sociālo mediju platformām, ja pamani dezinformāciju vai maldināšanu!

Citi video

Melu mednieki: Kā izmantot Wayback Machine?

Epizode #11

Melu mednieki: Kā izmantot Wayback Machine?

Vai tas, kas reiz internetā dzēsts, ir mūžam pazudis? Ne vienmēr. Ar “Wayback Machine” tu vari atgriezties atpakaļ laikā un atrast to, ko citur sameklēt vairs nav iespējams!

ikonaSkatīties video
Melu mednieki: Kā iestatīt divpakāpju autentifikāciju Facebook?

Epizode #10

Melu mednieki: Kā iestatīt divpakāpju autentifikāciju Facebook?

Vai esi kādreiz pazaudējis savu Facebook kontu? Vai to ir pazaudējis kāds tavs tuvinieks? Vairums no mums ir dzirdējis, ka Facebook ir pieejama tāda drošības metode kā divfaktoru autentifikācija. Bet kā to uzstādīt un lietot?

ikonaSkatīties video
Melu mednieki: Kā ziņot par dezinformāciju?

Epizode #9

Melu mednieki: Kā ziņot par dezinformāciju?

Krāpniecība, dezinformācija un dažādas manipulācijas notiek gan sociālajos medijos, gan Telegram, WhatsApp, Facebook un Instagram grupās, gan dažādās interneta platformās un citur. Tas tiek darīts dažādos formātos un valodās. Par maldinošu informāciju un krāpniecības mēģinājumiem ir svarīgi ziņot, lai šādas situācijas mazinātos un neatkārtotos.

ikonaSkatīties video