Izglītojošais video

Melu mednieki: pasargā sevi no dziļviltojuma jeb deepfake

Epizode #3

Skaties video un uzzini!

Deepfake jeb dziļviltojumi ir viena no efektīvākajām metodēm, kā izplatīt dezinformāciju un apkrāpt cilvēkus. Par šāda viltojuma upuri var kļūt ikviens, kura foto, video vai audio materiāls atrodams digitālajā vidē.

Dezinformatori un krāpnieki izmanto cilvēku identitāti, lai safabricētu video vai audio materiālus un ar tiem ietekmētu sabiedrības viedokli, kādu apkrāptu vai nodarītu citu ļaunumu.
 
Noskaties Montas video pamācību, lai zinātu, kā atpazīt video vai audio viltojumu un pasargāt sevi un savus tuviniekus!
 
Pamani! Apdomā! Ziņo!
Nestāvi malā un ziņo sociālo mediju platformām, ja pamani dezinformāciju vai maldināšanu!

Citi video

Melu mednieki: Kā iestatīt divpakāpju autentifikāciju Facebook?

Epizode #10

Melu mednieki: Kā iestatīt divpakāpju autentifikāciju Facebook?

Vai esi kādreiz pazaudējis savu Facebook kontu? Vai to ir pazaudējis kāds tavs tuvinieks? Vairums no mums ir dzirdējis, ka Facebook ir pieejama tāda drošības metode kā divfaktoru autentifikācija. Bet kā to uzstādīt un lietot?

ikonaSkatīties video
Melu mednieki: Kā ziņot par dezinformāciju?

Epizode #9

Melu mednieki: Kā ziņot par dezinformāciju?

Krāpniecība, dezinformācija un dažādas manipulācijas notiek gan sociālajos medijos, gan Telegram, WhatsApp, Facebook un Instagram grupās, gan dažādās interneta platformās un citur. Tas tiek darīts dažādos formātos un valodās. Par maldinošu informāciju un krāpniecības mēģinājumiem ir svarīgi ziņot, lai šādas situācijas mazinātos un neatkārtotos.

ikonaSkatīties video
Melu mednieki: Kā efektīvi meklēt Google

Epizode #8

Melu mednieki: Kā efektīvi meklēt Google

Lielākā daļa no mums zina, kā lietot meklēšanas platformu “Google”, bet kā to darīt efektīvi? Iemācoties efektīvi izmantot “Google”, var ne tikai sameklēt ikdienišķas lietas, bet arī pārbaudīt informāciju un faktus, lai pārliecinātos, vai tie ir patiesi vai maldinoši.

ikonaSkatīties video