Izglītojošais video

Melu mednieki: pasargā sevi no dziļviltojuma jeb deepfake

Epizode #3

Skaties video un uzzini!

Deepfake jeb dziļviltojumi ir viena no efektīvākajām metodēm, kā izplatīt dezinformāciju un apkrāpt cilvēkus. Par šāda viltojuma upuri var kļūt ikviens, kura foto, video vai audio materiāls atrodams digitālajā vidē.

Dezinformatori un krāpnieki izmanto cilvēku identitāti, lai safabricētu video vai audio materiālus un ar tiem ietekmētu sabiedrības viedokli, kādu apkrāptu vai nodarītu citu ļaunumu.
 
Noskaties Montas video pamācību, lai zinātu, kā atpazīt video vai audio viltojumu un pasargāt sevi un savus tuviniekus!
 
Pamani! Apdomā! Ziņo!
Nestāvi malā un ziņo sociālo mediju platformām, ja pamani dezinformāciju vai maldināšanu!

Citi video

Melu mednieki: Deepfake

Epizode #13

Melu mednieki: Deepfake

Dziļviltojumi ir mākslīgā intelekta radīti un manipulēti attēli, video vai audio ieraksti, kas var šķist ļoti ticami un grūti atšķirami no īstajiem. Mākslīgais intelekts izmanto attēlus, video vai audio ierakstus, lai, izmainot īstu cilvēku teikto vai darīto, radītu viltotu saturu.

ikonaSkatīties video
Melu mednieki: Kam ziņot par pārkāpumiem vēlēšanās?

Epizode #12

Melu mednieki: Kam ziņot par pārkāpumiem vēlēšanās?

Vēlēšanu laikā var rasties mēģinājumi ietekmēt tavu izvēli vai apšaubīt vēlēšanu godīgumu. Manipulācijas pirms vēlēšanām īsteno, lai sētu nesaskaņas un neuzticību starp vēlētājiem, kā arī mazinātu sabiedrības dalību vēlēšanās, tādējādi ietekmējot rezultātus kādā ļaundarim izdevīgā virzienā.

ikonaSkatīties video
Melu mednieki: Kā izmantot Wayback Machine?

Epizode #11

Melu mednieki: Kā izmantot Wayback Machine?

Vai tas, kas reiz internetā dzēsts, ir mūžam pazudis? Ne vienmēr. Ar “Wayback Machine” tu vari atgriezties atpakaļ laikā un atrast to, ko citur sameklēt vairs nav iespējams!

ikonaSkatīties video