Skaties video un uzzini!
Kremlis bieži izmanto apvainojumus kā “fašists” vai “rusofobs”, lai nomelnotu savus kritiķus un novērstu uzmanību no būtiskās kritikas. Šī manipulācijas stratēģija balstās uz emocionāli spēcīgu vārdu lietošanu, lai pārorientētu diskusiju no faktiem uz personiskiem uzbrukumiem, kas grauj kritiķa reputāciju un liek viņam aizstāvēties. Šāda taktika ir mērķtiecīga un efektīva divos līmeņos: tā mazina kritikas ietekmi un rada iespaidu, ka oponents ir vājš vai neobjektīvs. Vārdi “fašists” un “rusofobs” tiek izmantoti kā universāli ieroči Kremļa propagandā. Lai pret to aizstāvētos, svarīgi nezaudēt fokusu un atgriezties pie sākotnējās diskusijas tēmas.
Skaties Mārtiņa padomu video un uzzini, kā izvairīties no bezjēdzīgām debatēm! Atceries – personisks uzbrukums liecina par argumentu trūkumu. Saglabā mieru un koncentrējies uz būtisko!
Nestāvi malā un ziņo sociālo mediju platformām, ja pamani dezinformāciju vai maldināšanu!
Uzzini vairāk www.melnsuzbalta.lv
Epizode #28
Mērķis nav likt noticēt konkrētiem meliem, bet sēt šaubas un cinismu, radot sajūtu, ka patiesību nav iespējams noskaidrot.
Epizode #27
Šāda domāšana, ko pastiprina Kremļa saukļi, piemēram, "Jautā vairāk!", nevis veicina kritisku analīzi, bet gan sēj neuzticību un cinismu.
Epizode #26
Ogošana ir spēcīga, jo, lai gan fakti ir patiesi, tiek izlaisti būtiski elementi, kas mainītu stāsta nozīmi.