Podkāsts

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Epizode #16  |
  11. aprīlis, 2024

Skaties šeit vai klausies Spotify

Aizvadītajos mēnešos medijos redzam arvien vairāk rakstu par Rietumu sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai tās strādā un kad tās apturēs Krievijas karadarbības mašinēriju?

Aizvadītajos mēnešos medijos redzam arvien vairāk rakstu par Rietumu sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai tās strādā un kad tās apturēs Krievijas karadarbības mašinēriju? Daudzi uzskata, ka sankcijas palīdzējušas Krievijai izolēties no ārpasaules, saglabājot savu ekonomiku un izbēgot no turpmākas sagrāves. Citi ir pārliecināti, ka Latvijai jābūt paraugam citām Rietumvalstīm un jāveicina gan jau noteikto starptautisko sankciju izpilde, gan jāierosina jaunu sankciju ieviešana. Ko darīt? Vai Eiropas Savienības izvirzītās sankcijas pret Krieviju ietekmē Krievijas ekonomiku? Vai ieviest vēl stiprākas sankcijas, vai arī rast precīzākus un labākus veidus, kā uzraudzīt jau esošās? Vai cilvēki, kuri dzīvo Krievijā, izjūt sankciju ietekmi? Kas ir kara ekonomika?

Epizodes viesis:
* ⁠Mārtiņš Kazāks, Latvijas Bankas prezidents

Raidieraksta vadītāja: Monta Zaumane, Valsts kancelejas StratCom analītiķe un @montatalkssecurity veidotāja

Seko līdzi, iegūsti jaunas prasmes un ziņo par dezinformāciju: www.melnsuzbalta.lv

Citas epizodes

Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Epizode #18

Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Vai Krievija un prokremliskie spēki mēģinās nozagt vēlēšanas, ar kādām manipulācijām informatīvajā telpā un ar kādiem riskiem Latvijai ir jārēķinās?

ikonaSkatīties epizodi
Vai politika ir platforma jauniešiem?

Epizode #17

Vai politika ir platforma jauniešiem?

Jauniešu līdzdalība politikā ir ne tikai viedokļu izteikšana, bet arī sabiedrības daudzveidības un lēmumu pieņemšanas uzlabošana. Turklāt aktīva jauniešu līdzdalība un iestāšanās par sabiedrības tiesībām, tostarp cīņa ar vardarbību pret sievietēm, ir pamatīgs attīstības dzinulis Latvijā un Eiropā.

ikonaSkatīties epizodi
#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Epizode #15

#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Šogad apritēs jau 20 gadu kopš Latvija ir kļuvusi par NATO dalībvalsti. Daļa mūsdienu jauniešu ir auguši un dzīvojuši valstī, kas cieši saistīta ar aliansi.

ikonaSkatīties epizodi