Podkāsts

Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Epizode #18  |
  14. maijs, 2024

Skaties šeit vai klausies Spotify

Vai Krievija un prokremliskie spēki mēģinās nozagt vēlēšanas, ar kādām manipulācijām informatīvajā telpā un ar kādiem riskiem Latvijai ir jārēķinās?
Šis ir rekordu gads, kad vairāk nekā 50 valstīs pasaulē norisinās dažādas vēlēšanas. Tostarp Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija pirmajā nedēļā noteiks tālāko Eiropas Savienības attīstību, arī Latvijas sabiedrības interešu pārstāvību svarīgu lēmumu pieņemšanā lielas ģeopolitiskās nenoteiktības laikā. Kādēļ ir svarīgi piedalīties vēlēšanās un neatdot savu balsi citiem? Vai Krievija un prokremliskie spēki mēģinās nozagt vēlēšanas,  ar kādām manipulācijām informatīvajā telpā un ar kādiem riskiem Latvijai ir jārēķinās? Epizodē meklējam atbildes arī tam, kāda loma Krievijas iebrukuma Ukrainā trešajā gadā ir informatīvā kara dimensijai, cik droša ir Latvijas informatīvā telpa un kādi mājasdarbi mums veicami, lai to stiprinātu. Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes palīdz meklēt Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors.
 
Epizodes viesis: Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors
 
Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs
 
Seko līdzi, iegūsti jaunas prasmes un ziņo par dezinformāciju: www.melnsuzbalta.lv

Citas epizodes

Vai politika ir platforma jauniešiem?

Epizode #17

Vai politika ir platforma jauniešiem?

Jauniešu līdzdalība politikā ir ne tikai viedokļu izteikšana, bet arī sabiedrības daudzveidības un lēmumu pieņemšanas uzlabošana. Turklāt aktīva jauniešu līdzdalība un iestāšanās par sabiedrības tiesībām, tostarp cīņa ar vardarbību pret sievietēm, ir pamatīgs attīstības dzinulis Latvijā un Eiropā.

ikonaSkatīties epizodi
Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Epizode #16

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Aizvadītajos mēnešos medijos redzam arvien vairāk rakstu par Rietumu sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai tās strādā un kad tās apturēs Krievijas karadarbības mašinēriju?

ikonaSkatīties epizodi
#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Epizode #15

#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Šogad apritēs jau 20 gadu kopš Latvija ir kļuvusi par NATO dalībvalsti. Daļa mūsdienu jauniešu ir auguši un dzīvojuši valstī, kas cieši saistīta ar aliansi.

ikonaSkatīties epizodi