Podkāsts

Kā sargājam Latviju informācijas karalaukā?

Epizode #5  |
  09. novembris, 2023

Skaties šeit vai klausies Spotify

Lāčplēša dienai un Latvijas brīvības cīnītājiem veltītajā epizodē eksperti runā par populārākajiem dezinformācijas naratīviem par Latvijas aizsardzību, armiju un drošību mūsu valstī.

Sociālajos tīklos, Telegram kanālos un citviet tiek izplatīti nepatiesi Kremļa propagandas naratīvi, piemēram, ka NATO dalībvalstis neaizsargās Baltijas valstis, ka Latvijas karavīri ir tikai “lielgabalu gaļa” un citi meli. Kā ir patiesībā, un kāda ir pašreizējā situācija valsts aizsardzības jomā?
 
Epizodes viesi:
– pulkvedis Māris Tūtins, NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta priekšnieks;
– Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs.
 
Podkāsta vadītāja: Karmena Stepanova.

Citas epizodes

Vai Putins šogad uzvarēs ne tikai “vēlēšanas” Krievijā?

Epizode #13

Vai Putins šogad uzvarēs ne tikai “vēlēšanas” Krievijā?

Interneta portāli, TV, radio un sociālie mediji šobrīd ir pārpludināti ar ziņām par teju neizbēgamu NATO un Krievijas sadursmi un karu Baltijas valstīs, ASV un Krievijas vēlēšanām un spekulācijām par to ietekmi uz pasaules kārtību.

ikonaSkatīties epizodi
Kā aizsargājamies pret Krievijas draudiem?

Epizode #12

Kā aizsargājamies pret Krievijas draudiem?

Šajā raidierakstā ielūkojāmies Latvijas aizsardzības aktualitātēs: rietumu amatpersonu spekulācijas par kara tuvošanos ar Krieviju, Latvijas artava NATO alianses spēju stiprināšanā, runājām, kāpēc jāpierod pie biežākām militārām mācībām Latvijā un cik sekmīgi ar jaunajiem karavīriem papildinām Latvijas armijas rindas.

ikonaSkatīties epizodi
Vai NATO atturēs tālāku Krievijas agresiju?

Epizode #11

Vai NATO atturēs tālāku Krievijas agresiju?

Pēdējos mēnešos informatīvajā telpā Latvijā un pasaulē virmo spekulācijas par kara tuvošanos starp Ziemeļatlantijas līguma organizāciju (NATO) un Krieviju. Tiek izteikti minējumi par dažādiem šāda scenārija piepildīšanās termiņiem, sākot no vairākiem gadiem līdz pat ļoti tuvai nākotnei.

ikonaSkatīties epizodi