Podkāsts

Kad vēstures pārrakstīšana kļūst par manipulāciju?

Epizode #14  |
  07. marts, 2024

Skaties šeit vai klausies Spotify

Vairāki eksperti jau salīdzinājuši Putina režīmu Krievijā ar nacistisko Vāciju, norādot uz informācijas kontroli un milzīgajiem resursiem, kas ilgstoši ieguldīti propagandas izplatīšanā Krievijā un ārvalstīs.

Pirms pilna mēroga agresijas kara pret Ukrainu sākuma Kremlis ilgstoši izplatīja dezinformācijas vēstījumus, ka Ukraina ir mākslīgi radīta valsts un ka Ukrainas autonomija ir bijusi Ļeņina kļūda.

Kā Putins izmanto vēstures pārrakstīšanu, lai manipulētu ar sabiedrības sirdīm un prātiem, cenšoties attaisnot savus politiskos lēmumus, apspiestu kritiķus? Kāda ir politiskās varas un vēstures savstarpējā mijiedarbība? Kāpēc Latvijā joprojām dažādas sabiedrības grupas atšķirīgi attiecas pret 16. martu? Kā vērtēt ielu pārdēvēšanu vēsturiskās atmiņas veidošanas kontekstā?

  • Epizodes viesis: Kaspars Zellis, vēstures zinātņu doktors, Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas fakultātes vadošais pētnieks.
  • Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs.

Ieraksts tapis sadarbībā ar Valsts pētījumu programmas projektu “Latvijas 20.–21. gadsimta vēsture: sociālā morfoģenēze, mantojums un izaicinājumi”.

Citas epizodes

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Epizode #16

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Aizvadītajos mēnešos medijos redzam arvien vairāk rakstu par Rietumu sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai tās strādā un kad tās apturēs Krievijas karadarbības mašinēriju?

ikonaSkatīties epizodi
#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Epizode #15

#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Šogad apritēs jau 20 gadu kopš Latvija ir kļuvusi par NATO dalībvalsti. Daļa mūsdienu jauniešu ir auguši un dzīvojuši valstī, kas cieši saistīta ar aliansi.

ikonaSkatīties epizodi
Vai Putins šogad uzvarēs ne tikai “vēlēšanas” Krievijā?

Epizode #13

Vai Putins šogad uzvarēs ne tikai “vēlēšanas” Krievijā?

Interneta portāli, TV, radio un sociālie mediji šobrīd ir pārpludināti ar ziņām par teju neizbēgamu NATO un Krievijas sadursmi un karu Baltijas valstīs, ASV un Krievijas vēlēšanām un spekulācijām par to ietekmi uz pasaules kārtību.

ikonaSkatīties epizodi