Skaties šeit vai klausies Spotify
Kā mainās informācijas draudi, un kas šobrīd apdraud mūsu patiesības uztveri? Šajā epizodē, kas ierakstīta NATO StratCom Dialogue konferences laikā Rīgā, uz sarunu aicinājām vadošos starptautiskos ekspertus, lai noskaidrotu, kādas dezinformācijas tendences dominē un kā valstis tām pretojas.
Sarunā piedalās Atlantic Council Digitālās kriminālistikas pētniecības laboratorijas (DFRLab) vecākais direktors Greiems Brukijs (Graham Brookie), stratēģisko partnerību vadītāja Valērija Kovtuna (Valeria Kovtun) no organizācijas OpenMinds, kas nodrošina draudu izlūkošanas pakalpojumus vairāk nekā 30 valdībām un organizācijām, Ukrainas Ārpolitikas padomes Ukrainian Prism drošības pētījumu direktore un žurnāla Ukraine Analytica galvenā redaktore Hanna Šelesta (Hanna Shelest), Somijas Sabiedrības veselības un labklājības institūta vecākā speciāliste Anneli Portmane (Anneli Portman) un DFRLab pētniece Eto Buziašvili (Eto Buzashviili).
Eksperti dalās pārdomās par aktuālajiem informācijas telpas apdraudējumiem, izplatītākajiem mītiem par dezinformāciju, valdību spēju reaģēt, Ukrainas sabiedrības noturību, kā arī par tendencēm un tehnoloģijām, kas varētu kļūt nozīmīgas jau tuvākajā laikā.
🔗 Seko līdzi, iegūsti jaunas prasmes un ziņo par dezinformāciju: www.melnsuzbalta.lv
Epizode #35
Ko Latvijai nozīmē vieta pie pasaules drošības galda? Saruna par ANO Drošības padomes lomu, Latvijas prioritātēm un iespējām stiprināt starptautisko drošību, atbalstu Ukrainai un cīņu pret dezinformāciju.
Epizode #34
Digitālā vide var būt vairāk nekā vienkārša saziņas vai satura apmaiņas telpa – tā var tikt izmantota manipulācijām, vervēšanai vai pat sensitīvas informācijas nopludināšanai. Šajā epizodē runājam par to, kā sociālās platformas, piemēram, Discord, kļūst par vidi nelikumīgām aktivitātēm, kā tās ietekmē jauniešus un kā atpazīt šādu ietekmi.
Epizode #33
Šajā epizodē runājam par to, kā privāta ceļošana var pārvērsties par valsts drošības jautājumu. Apskatām nesenus piemērus, tostarp jauniešu aizturēšanu Baltkrievijā un FISOM ceļojuma incidentu Spānijā, un diskutējam par valsts un sabiedrības lomu šādu risku novēršanā. Kā informatīvā vide ietekmē mūsu uztveri par drošību, un kā valsts var pasargāt savus iedzīvotājus?