Podkāsts

Vai politika ir platforma jauniešiem?

Epizode #17  |
  30. aprīlis, 2024

Skaties šeit vai klausies Spotify

Jauniešu līdzdalība politikā ir ne tikai viedokļu izteikšana, bet arī sabiedrības daudzveidības un lēmumu pieņemšanas uzlabošana. Turklāt aktīva jauniešu līdzdalība un iestāšanās par sabiedrības tiesībām, tostarp cīņa ar vardarbību pret sievietēm, ir pamatīgs attīstības dzinulis Latvijā un Eiropā.

Jauniešu līdzdalība politikā ir ne tikai viedokļu izteikšana, bet arī sabiedrības daudzveidības un lēmumu pieņemšanas uzlabošana. Tas ir kā svaigs skats uz jau pazīstamajiem jautājumiem. Turklāt aktīva jauniešu līdzdalība un iestāšanās par sabiedrības tiesībām, tostarp cīņa ar vardarbību pret sievietēm, ir pamatīgs attīstības dzinulis Latvijā un Eiropā.

Tomēr vai jauniešu balsis tiešām spēj ietekmēt politiku un tās nākotnes virzienus? Cik efektīvi jaunieši tiek iesaistīti politiskajā procesā un lēmumu veidošanā sabiedrībā?  Šie jautājumi kļūst īpaši aktuāli, tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām 8. jūnijā. 

Epizodes viesis: 

* ⁠Beata Jonite, politiskā aktīviste, Centra “Marta” politikas koordinatore

Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs

Seko līdzi, iegūsti jaunas prasmes un ziņo par dezinformāciju: www.melnsuzbalta.lv

Citas epizodes

Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Epizode #18

Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Vai Krievija un prokremliskie spēki mēģinās nozagt vēlēšanas, ar kādām manipulācijām informatīvajā telpā un ar kādiem riskiem Latvijai ir jārēķinās?

ikonaSkatīties epizodi
Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Epizode #16

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Aizvadītajos mēnešos medijos redzam arvien vairāk rakstu par Rietumu sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai tās strādā un kad tās apturēs Krievijas karadarbības mašinēriju?

ikonaSkatīties epizodi
#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Epizode #15

#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Šogad apritēs jau 20 gadu kopš Latvija ir kļuvusi par NATO dalībvalsti. Daļa mūsdienu jauniešu ir auguši un dzīvojuši valstī, kas cieši saistīta ar aliansi.

ikonaSkatīties epizodi