Podkāsts

Vai Putins šogad uzvarēs ne tikai “vēlēšanas” Krievijā?

Epizode #13  |
  29. februāris, 2024

Skaties šeit vai klausies Spotify

Interneta portāli, TV, radio un sociālie mediji šobrīd ir pārpludināti ar ziņām par teju neizbēgamu NATO un Krievijas sadursmi un karu Baltijas valstīs, ASV un Krievijas vēlēšanām un spekulācijām par to ietekmi uz pasaules kārtību.

Vai šādām spekulācijām ir pamats? Kremļa ierastās manipulācijas ar balsu skaitīšanas rezultātiem un vēlētāju aktivitāti, visticamāk, tiks īstenotas arī šogad, un Putins kārtējo reizi “uzvarēs”. Kāda jēga Putinam vispār rīkot vēlēšanas Krievijā? Kāpēc jāmēģina radīt ilūziju par leģitimitāti, godīgumu, demokrātiskumu?

 

Epizodes viesis: Andis Kudors, politologs, Krievijas jautājumu eksperts un grāmatas “Russia And Latvia: A Case of Sharp Power” autors.

Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs.

 

Anda Kudora grāmata “Russia And Latvia: A Case of Sharp Power” pieejama šeit.

Ieraksts tapis sadarbībā ar Valsts pētījumu programmas projektu “Latvijas 20.–21. gadsimta vēsture: sociālā morfoģenēze, mantojums un izaicinājumi”.

Citas epizodes

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Epizode #16

Vai sankcijas strādā un apturēs Krieviju?

Aizvadītajos mēnešos medijos redzam arvien vairāk rakstu par Rietumu sankciju ietekmi uz Krievijas ekonomiku, meklējot atbildes uz jautājumiem: vai tās strādā un kad tās apturēs Krievijas karadarbības mašinēriju?

ikonaSkatīties epizodi
#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Epizode #15

#LatvijaNATO20 vienaudži par drošības sajūtu Latvijā

Šogad apritēs jau 20 gadu kopš Latvija ir kļuvusi par NATO dalībvalsti. Daļa mūsdienu jauniešu ir auguši un dzīvojuši valstī, kas cieši saistīta ar aliansi.

ikonaSkatīties epizodi
Kad vēstures pārrakstīšana kļūst par manipulāciju?

Epizode #14

Kad vēstures pārrakstīšana kļūst par manipulāciju?

Vairāki eksperti jau salīdzinājuši Putina režīmu Krievijā ar nacistisko Vāciju, norādot uz informācijas kontroli un milzīgajiem resursiem, kas ilgstoši ieguldīti propagandas izplatīšanā Krievijā un ārvalstīs.

ikonaSkatīties epizodi