Podkāsts

Vai Putins šogad uzvarēs ne tikai “vēlēšanas” Krievijā?

Epizode #13  |
  29. februāris, 2024

Skaties šeit vai klausies Spotify

Interneta portāli, TV, radio un sociālie mediji šobrīd ir pārpludināti ar ziņām par teju neizbēgamu NATO un Krievijas sadursmi un karu Baltijas valstīs, ASV un Krievijas vēlēšanām un spekulācijām par to ietekmi uz pasaules kārtību.

Vai šādām spekulācijām ir pamats? Kremļa ierastās manipulācijas ar balsu skaitīšanas rezultātiem un vēlētāju aktivitāti, visticamāk, tiks īstenotas arī šogad, un Putins kārtējo reizi “uzvarēs”. Kāda jēga Putinam vispār rīkot vēlēšanas Krievijā? Kāpēc jāmēģina radīt ilūziju par leģitimitāti, godīgumu, demokrātiskumu?

 

Epizodes viesis: Andis Kudors, politologs, Krievijas jautājumu eksperts un grāmatas “Russia And Latvia: A Case of Sharp Power” autors.

Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs.

 

Anda Kudora grāmata “Russia And Latvia: A Case of Sharp Power” pieejama šeit.

Ieraksts tapis sadarbībā ar Valsts pētījumu programmas projektu “Latvijas 20.–21. gadsimta vēsture: sociālā morfoģenēze, mantojums un izaicinājumi”.

Citas epizodes

Kad mūzika kļūst par propagandu?

Epizode #20

Kad mūzika kļūst par propagandu?

Saruna ar reperi EDAVĀRDI par mūziku, propagandu, motivāciju būt pilsoniski aktīvam un piedalīties vēlēšanās. 

ikonaSkatīties epizodi
Hibrīdkarš: kā pretojamies dezinformācijai un kiberuzbrukumiem?

Epizode #19

Hibrīdkarš: kā pretojamies dezinformācijai un kiberuzbrukumiem?

Kas vispār ir hibrīdkarš, un vai mēs esam daļa no tā? Vai Krievija vai kāda cita valsts var Latvijā ietekmēt Eiropas Parlamenta vēlēšanas, īstenojot uzbrukumus kibertelpā?

ikonaSkatīties epizodi
Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Epizode #18

Kā Krievija cenšas ietekmēt demokrātiskos procesus 2024. gadā?

Vai Krievija un prokremliskie spēki mēģinās nozagt vēlēšanas, ar kādām manipulācijām informatīvajā telpā un ar kādiem riskiem Latvijai ir jārēķinās?

ikonaSkatīties epizodi