Skaties šeit vai klausies Spotify
Lai arī tūlītēja militāra apdraudējuma Latvijai nav, pret Krievijas radītajiem drošības riskiem jau ilgstoši izturamies nopietni – gan pilnveidojot aizsardzības un atturēšanas politiku kā daļa no NATO alianses, gan attīstot Latvijas aizsardzības spējas un stiprinot savas valsts robežu. Krievijas karaspēks šobrīd ir koncentrējies uz karadarbību Ukrainā, bet tas nenozīmē, ka Kremlis nemēģina provocēt arī sabiedroto valstis.
Epizodē apspriestais:
1) Kas vispār ir hibrīdkarš, un vai mēs esam daļa no tā?
2) Vai Krievija vai kāda cita valsts var Latvijā ietekmēt Eiropas Parlamenta vēlēšanas, īstenojot uzbrukumus kibertelpā?
3) Kādi ir lielākie drošības riski Latvijas sabiedrībai 2024. gadā?
Epizodes viesi:
* Jānis Kažociņš, Ģeopolitikas pētījumu centra vecākais pētnieks, bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs;
* Gints Mālkalnietis, Informācijas tehnoloģiju drošības un incidentu novēršanas institūcijas (CERT.lv) pārstāvis.
Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs
Seko līdzi, iegūsti jaunas prasmes un ziņo par dezinformāciju: www.melnsuzbalta.lv
Epizode #30
*Pēc “Pretošanās rokasgrāmatas” principa: militārā apdraudējuma gadījumā nekavējoties iznīciniet šo grāmatu. Gada noslēdzošajā epizodē, kopā ar Vitāliju Rakstiņu, vienu no vadošajiem ekspertiem informatīvā kara un stratēģiskās komunikācijas jomā un “Pretošanās rokasgrāmatas” autoru, analizējam 2024. gada būtiskākos notikumus informatīvā kara, dezinformācijas un mākslīgā intelekta attīstības kontekstā. Epizodes fokusā ir civilā pretošanās, Ukrainas pieredze un nākotnes izaicinājumi.
Epizode #29
Kopā ar Lauri Liepu, advokātu biroja COBALT vadošo partneri un pieredzējušu juristu, iztirzājam, kā saprast, kur beidzas vārda brīvība un sākas citu cilvēku cieņas aizskārums.
Epizode #28
Ernests dalās padomos un piemēros, kā kritiski analizēt datus un nepieļaut kļūdas, kas var ietekmēt mūsu spriedumus.