Skaties šeit vai klausies Spotify
Spekulanti nevairās minēt tieši Baltijas valstis kā iespējamo Krievijas uzbrukuma vietu aliansei. Cik šādi minējumi ir ticami? Kādēļ tos tik aktīvi izplata tieši šobrīd un ar kādu nolūku? Vai varam būt droši, ka NATO atturēšanas politika pret Krieviju nostrādās? Ja nu tā nenostrādā, cik ticams, ka alianse mūs aizsargās no pirmās minūtes un pirmā centimetra? Kā sabiedrotie skatītos uz Latvijas izstāšanos no Otavas konvencijas par kājnieku mīnu aizliegumu?
Epizodes viesis: Māris Riekstiņš, Latvijas vēstnieks-pastāvīgais pārstāvis NATO.
Raidieraksta vadītājs: Rihards Bambals, Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītājs.
Epizode #31
Kopā ar pilsoniski aktīvajiem jauniešiem Nikolu Kleinbergu un Daniēlu Zeltiņu runājam par vēlēšanu nozīmi un to, kā cieņpilni iedrošināt tuviniekus piedalīties balsošanā.
Epizode #30
*Pēc “Pretošanās rokasgrāmatas” principa: militārā apdraudējuma gadījumā nekavējoties iznīciniet šo grāmatu. Gada noslēdzošajā epizodē, kopā ar Vitāliju Rakstiņu, vienu no vadošajiem ekspertiem informatīvā kara un stratēģiskās komunikācijas jomā un “Pretošanās rokasgrāmatas” autoru, analizējam 2024. gada būtiskākos notikumus informatīvā kara, dezinformācijas un mākslīgā intelekta attīstības kontekstā. Epizodes fokusā ir civilā pretošanās, Ukrainas pieredze un nākotnes izaicinājumi.
Epizode #29
Kopā ar Lauri Liepu, advokātu biroja COBALT vadošo partneri un pieredzējušu juristu, iztirzājam, kā saprast, kur beidzas vārda brīvība un sākas citu cilvēku cieņas aizskārums.